HILLSIDE HAKKINDA ÖDÜLLER & BASINDA MARKALAR VLOG & MAGAZINE KARİYER SOSYAL BİZE ULAŞIN
Hillside Feel Good
İngiliz sanat devi British Film Institute’ün ilk “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da gerçekleşti.

İngiliz sanat devi British Film Institute’ün ilk “Yaz Filmleri Haftası” Hillside’da gerçekleşti.

Dünyanın en büyük film arşivine sahip, İngiliz sanat devi British Film Institute’ün (BFI) ilk kez uluslararası bir işbirliğine imza attığı “Summer Screenings” etkinliği, 24 - 31 Mayıs tarihleri arasında Hillside Beach Club’da gerçekleşti. Summer Screenings haftasında her yaştan misafirini yedinci sanatla buluşturan Hillside, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Yenilikçi yaklaşımları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan ve dünya çapında aldığı birçok ödülle kalitesini kanıtlayan Hillside Beach Club, İngiliz sanat devi British Film Institute ile yaptığı işbirliği çerçevesinde düzenlediği Summer Screenings ile Türkiye’de yine bir ilke imza attı.

BFI Summer Screenings kapsamında, Jean-Pierre Jeunet’ten Amelie’yi ikonik plajında, Wes Anderson’dan The Life Aquatic’i özel teknesinde, Charlie Chaplin’in City Lights filmini ise yıllar önce yarattığı sessiz plaj konsepti “Silent Beach”te izleme imkânı sunan Hillside, misafirlerine keyif ve sanatın iç içe geçtiği farklı bir tatil deneyimi yaşattı.

BFI çocuk filmleri ekibinin, çocuklar için hazırladığı Make a Film with BFI atölyesi ise renkli anlara sahne oldu. BFI uzmanlığında montaj aşamasından geçen filmler ailelere özel bir gösterimde yayınlandı.

BFI baş küratörü Will Massa’nın misafirlerle bir araya gelerek gösterimler öncesinde film söyleşileri gerçekleştirdiği haftanın kamera arkası görüntülerine ise BAFTA ödüllü ünlü yönetmen Toby Lloyd imza attı.

 

“Hillside dünyası hakkında iyi hissettiren gelişmeleri ve projeleri takipte kalmak için abone olun.”